you spend $12 at the store for milk and muffins for your freinds. One bottle of milk costs $1.25,and each…

you spend $12 at the store for milk and muffins for your freinds. One bottle of milk costs $1.25,and each muffin costs $1.10. you bought 10 items. how many bottles of milk and muffins did you buy?